50 дни след изборите нямаме правителство и приет закон

Европа отказва да ни приеме в Шенген заради липсата на убедителни резултати в борбата с корупцията, казва бившата шефка на кабинета на Кирил Петков

 

Онлайн анкета създаде оттеглилата се от политиката бивша шефка на кабинета на Кирил Петков в 47-ото Народно събрание – Лена Бориславова.

Бориславова пита своите последователи във Фейсбук „Какво трябва да правят народните представители от 48-ото Народно събрание?“

50 дни след поредните национални избори, 48-ото Народно събрание на Република България не е избрало редовен кабинет, не е гласувало нито един закон, необходим за Плана за възстановяване и устойчивост, не е разгледало Закона за бюджета, не е дебатирало как да осигурим прокуратурата да започне да работи за хората и за справедливостта. Но е избрало Главния мултак на републиката за свой председател и е скопило Изборния кодекс след 18-часово заседание през нощта на правна комисия, обяснява бившата депутатка от „Продължаваме промяната“.

,,Петък е. Пореден пленарен ден започва с насилствено вкарване на точката за приемане на скопения Изборен кодекс на второ четене. Председателстващият г-н Росен Желязков от ГЕРБ и настръхналият от народната любов Данчо Цонев удобно си подават топката и в разрез с всички правила включват всеки ден като – забележете – Извънредна точка! – гласуване на Изборния кодекс. Извънредно им е! Настоятелният призив на „Продължаваме промяната“ Народното събрание да заработи за хората и да гледа приоритетно законите по ПВУ и за съдебна реформа са #ГласВПустиня“, пише Бориславова в личния си Фейсбук профил.

След парламентарните трусове Лена Бориславова пита: Има ли надежда?

Та се чудя – на фона на войната на километри от границите ни, войната по пътищата, енергийните въпроси, инфлацията и работата, която трябва да се свърши за увеличаване на ниските доходи, липсата на качествено здравеопазване и образование, угрозата да не получим второто плащане по ПВУ в размер на 1 400 000 000 лева, отказа на Европа да ни приеме в Шенген заради липсата на убедителни резултати в борбата с корупцията, наказателните процедури срещу България за неспазване на правото на ЕС, международния ден срещу насилието над жените – какво точно трябва да правят депутатите в 48-ото Народно събрание? Защо сме ги пратили там?, задава въпрос Бориславова.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *