Швейцария ни опука с 3:1

Националният отбор на България по футбол стартира световните квалификации със загуба с 1:3 като домакин на Швейцария. Дебютът за Ясен Петров начело на тима ни се превърна в кошмарен само за 13 минути – толкова бяха нужни на гостите, за да поведат с 3:0.

Брийл Емболо даде аванс на „кръстоносците“ в 7′, а Харис Сеферович удвои в 10′. Малко по-късно Швейцария вкара и трето попадение, чийто автор стана Стивън Цубер.

Съперникът продължи да доминира до почивката, но Гранит Джака и Сеферович пропиляха добри възможности. „Трикольорите“ поизравниха играта през втората част и Кирил Десподов намали на 1:3, но се контузи при удара и трябваше да бъде заменен принудително.

До края „лъвовете“ можеха да направят резултата 2:3, вратарят на Швейцария Ян Зомер обаче спря капитана Георги Костадинов, засекъл с глава центриране на Спас Делев.

Така националите удължиха серията си от официални мачове без победа на 8. Последният им успех е с 1:0 у дома срещу Чехия в европейската квалификация на 17 ноември 2019 г.

Съставите

България: 23. Пламен Илиев, 2. Попов, 3. Занев, 14. Димов, 15. Божиков, 6. Сисиньо, 7. Костадинов, 16. Малинов, 17. Йомов, 11. Десподов, 20. Димитър Илиев

Швейцария: 1. Зомер, 2. Мбабу, 13. Родригес, 4. Елведи, 5. Аканджи, 14. Цубер, 8. Фройлер, 10. Джака, 23. Шакири, 7. Емболо, 9. Сеферович