Отровното трио: Борисов вече няма шанс за задържане във властта

Организаторите на антиправителствените протести – проф. Велислав Минеков, адв. Николай Хаджигенов и Арман Бабикян, известни като “Отровното трио”, публикуваха своя позиция след решението на ДПС да не подкрепи проекта на ГЕРБ за нова конституция и свикване на Велико Народно събрание.

“След 53 дни на протест, които доказаха на световната общност и на целия български народ, че корумпираното правителство, ръководено от Бойко Борисов, трябва да подаде оставка, днес по-умният от съдружниците във властта лиши Бойко Методиев Борисов от последното му алиби за оставане на власт”, заявяват Минеков, Хаджигенов и Бабикян

Те подчертават, че след смяната на министри, безпринципното раздаване на пари, опитите за насилие върху гражданите, последният шанс за задържане във властта след изявлението на ДПС, вече не съществува.

“Ние не се доверяваме на мафиотското управление до окончателната и бърза оставка на правителството и съставянето на служебен кабинет, гарантиращ честно и прозрачно провеждане на изборите. Протестите продължават, както и всенароднoто въстание на 02.09 остава. Това е чудесна дата, на която самотният диктатор може да се оттегли, за да можем на 06.09 да празнуваме Съединението на България. Не се отказваме от нито едно наше искане. Битката продължава. Ние гражданите сме новото начало в обществения живот на България”, се посочва още в позицията им.

В понеделник ДПС обяви, че няма да се подпише за внасянето на проекта за нова Конституция и няма да гласува за свикване на Велико народно събрание.

По думите на Мустафа Карадайъ проектът на ГЕРБ за промени в основния закон е пореден удар срещу демокрацията и държавността. “Проектът се отрича от общочовешките ценности – свобода, мир, хуманизъм, равенство, справедливост и търпимост. Новата Конституция категорично не отговаря на заявеното искане за рестарт”, подчерта лидерът на Движението.

Председателят на ДПС е категоричен, че промените в Конституцията трябва да се приемат като нов обществен договор, след сериозни дебати, в “спокойно, нормално и креативно политическо време”, след изслушването на мнението на гражданското общество, академичните и експертните среди.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *