Борисов: Шампион по фалиране на банки ни ръководи, никаква война не им пречи

 Лош пророк съм, но всичко, което казвам става, каза лидерът на ГЕРБ

Пороят идва. Сега ни ръководи световният шампион по фалиране на банки и той преподава в университета по устойчиво развитие. Това каза на брифинг в Стара Загора лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

„При нас за няколко стотинки разлика имаше протест. Горивата нямаше да дам да мръднат. Сега поскъпват с 2-3 лева“, добави той.

„Ние няма да сме реваншисти, защото това е пагубно за една държава. Има ли омраза, няма шанс за нея“, заяви Борисов.

„Никаква война не им пречи. Инфлацията не е заради това, което се случва в Украйна. Затварянето за две години заради пандемията е пагубно за финансите. Това са измишльотини. Те изпуснаха трите компонента – ток, газ и нефт“, обясни той.

„Хайде да се обединим, за да свалим инфлацията с поне 8% и как да свалим цените на електроизоточниците! Няма далавери в нашите сметки“, призова бившият премиер.

Той намекна, че ако се върне ГЕРБ в управлението, ще свали инфлацията и ще регулира системите.

„България влезе в пандемията добре подготвена със силна фискална позиция. Кой ги подготви? Лошия Борисов ли?“, попита Борисов.

Боли ме, че църквите, които направихме тук, ползват индустриален ток и изнемогват, сподели той.

„По магистралите няма мантинели, една лъжица асфалт не е сложена… До този момент 1 кг жито не са купили“, коментира бившият премиер.

„Рушат инфраструктурата, образованието, иновациите. Пътят до Белград щяхме да го открием до Нова година, а сега е опасен. Трябваше  вече да го асфалтират и да маркират. И това пропадна… Те вече нищо не могат да направят. Загубиха година и половина златно време“, добави той.

Борисов цитира информация от Еврокомисията, според която, държавните разходи излизат извън контрол и предупреди, че е възможна наказателна процедура срещу България през септември

„Данъкоплатците ще поемат комисионните на тези, които ще докарат газ. Какво ще правим юли, август, септември? Трябват ни 20 кораба. До края на годината трябва да си подготвил алтернативните доставчици. Отиваш до Египет и Катар, до Гърция и Турция – гарантираш си бизнеса и тогава чак казваш на „Газпром“: „Довиждане“. Това ни тревожи“, сподели той.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *