“Левски” отново бе унизен от “ЦСКА-София”

Мощни викове “Оставка” съпътстваха загубата с 1:3, а треньорът Николай Костов обяви, че поема отговорност за представянето

Деветата загуба за “Левски” през настоящото първенство на Първа лига бе и една от най-болезнените за феновете – 1:3 от “ЦСКА-София” в последното дерби между двата тима за сезона.

Футболистите в “синьо” се представиха безобразно, особено до почивката, когато бяха всичко друго, но не и отбор. Това позволи на “ЦСКА-София” да поведе с 3:0. Началото не предвещаваше такъв развой. Дори Джавад Ел Джемили (“Левски”) улучи левия страничен стълб в 16-ата мин.

Последва обаче показна наказателна акция на символичните домакини, които бяха подпомогнати от груби грешки на съперника си. В 25-ата мин. Фабио Лима и Хосе Кордоба се представиха неубедително и Улаус Скаршем откри за “ЦСКА-София”. В 35-ата мин. друг норвежец – Джонатан Линдсет, удвои след грешка на Цунами. А в 45-ата мин. Марселино Кареасо направи 3:0 след левашка проява на Фабио Лима, който опита да върне топката към вратаря Пламен Андреев, но всъщност я подари на Кареасо.

Това преля чашата на търпението на “сините” фенове, голяма част от които започнаха да викат мощно “Оставка” по адрес на треньора Николай Костов и собственика на клуба Наско Сираков. Дори се стигна до опит за саморазправа между привърженици и част от ръководството и се наложи намеса на охранителната фирма. Този път обаче не се стигна до сериозни инциденти по време на мача, с изключение на обезвредено от сапьори взривно устройство в ложите на стадиона.

След почивката “Левски” се поокопити и заигра малко по-прилично, но това доведе само до почетен гол в 61-ата мин. на Асими Фадига, който засече центриране на Цунами.

Но това не бе достатъчно за нещо повече и в “Левски” ще трябва да преглътнат нов резил този сезон след загубата от “Хебър” в турнира за купата, тежкото поражение с 1:5 от “Лудогорец”, това с 1:3 от “Черно море”, както и предишният неуспех срещу “ЦСКА-София” – с 0:2 на 7 април.

След края треньорът на “ЦСКА-София” Стамен Белчев се зарадва на победата, но имаше забележки към играта на отбора си. “Най-доброто беше резултатът. Не беше най-добрият мач за нас, особено второто полувреме. “Левски” стоеше много по-добре от нас. Говорихме на полувремето. Казах им, че мачът все едно почва от 0:0, но не влязохме добре. Имахме скорост в атака. От там и грешката на “Левски” при третия гол. Това ни даде предимство. Има какво да се желае много, но резултатът е добър. Отборът трябва да се представя по-добре в защита. Другото е владението на топката. Трябва да имаме много по-добър контрол и да играем по-освободено, особено при 3:0, да принудим противника да се съобразява с нас. Всяка победа срещу “Левски” е добра. Направихме добра крачка, но ще си извлечем поуките, за да изглеждаме по-добре. Може би тази победа е най-добрата, защото имах малко време да работя с отбора”, коментира Белчев.

Наставникът на “Левски” Николай Костов пък намекна, че е готов да подаде оставка. “Нямам претенции относно отношението на футболистите. Имахме план, просто така се разви двубоят. В моментите, в които сме по-активни, получаваме гол. Третият гол е без коментар, защото беше наша тактическа грешка. Поемам отговорност за всичко, което се случи днес. Съжаляваме, защото искахме да победим. Първото полувреме се стъписаме след първия гол. Доста от мачовете допускаме голове, когато сме по-активни и по-добри. Нужно е търпение. Ако бяхме вкарали втори гол, може би мачът щеше да се промени. Можехме да търсим изравняване, а защо не и победа. Желателно е да не се задават въпроси за бъдещето ми. Ако трябва да се извърши промяна, може би ще се извърши. Има си ръководство. Всеки мач е сам за себе си. Нямаме претенции откъм старание. Това ни е отборът и това са ни възможностите. В историята дербитата са силно емоционални. Към този момент това са ни възможностите, заяви той.