Хамилтън с трети триумф за сезона

Шесткратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели четвъртия старт за сезона – за Гран при на Великобритания на пистата „Силвърстоун“. Британецът постигна драматичен трети успех в стартиралия едва през юли юбилеен 70-и сезон, след като успя да финишира за 1:28:01,283 ч., въпреки че спука гума в последната обиколка. Макс Верстапен (Нид, Ред Бул) остана втори на 5,856 сек., а Шарл Льоклер (Мон, Ферари) с изоставане от 18,474 сек. също намери място на подиума.

Валтери Ботас (Фин, Мерцедес) и Карлос Сайнц младши (Исп, Макларън) не завършиха състезанието заради спукани гуми.

В класирането при пилотите Хамилтън води с 88 т., пред Ботас 58, Верстапен 52, Ландо Норис (Вбр, Макларън) 36, Льоклер 33, Александър Албън (Тайланд, Ред Бул) 26, и др.

При конструкторите Мерцедес е начело със 121т., пред Ред Бул 55, Макларън 41, Рейсинг Поинт 40, Ферари 27, Рено 12 и др.

В неделя пак на „Силвърстоун“ е стартът за Гран при за  70-годишния юбилей на Формула 1.