Франция е първият осминафиналист след победа срещу Дания

Световният шампион Франция се превърна в първия отбор, който се класира за осминафиналите на Мондиал 2022 след победа над Дания с 2:1. В герой за французите се превърна тяхната най-голяма звезда Килиан Мбапе, който вкара и двата гола

През по-голямата част от мача датчаните се защитаваха много организирано и французите не успяваха да стигнат до чисти положения, въпреки активната си игра.

Чак в 60-тата минута Мбапе откри резултата след бърза контраатака и асистенция на Тео Ернандес. Дания показа характер и изравни седем минути по-късно с гол на централния защитник Андреас Кристенсен, който вкара с глава от близко разстояние след центриране от корнер. Французите изглеждаха разконцентрирани.

Дания имаше предимство след изравняването, но не успя да вкара втори гол. Това обаче стори в 86-тата минута Мбапе, който реализира след центриране на Антоан Гризман.