Младок измъчи Джокович

Младокът Дино Призмич измъчи Новак Джокович на старта на „Аустрелиън оупън“.

Световният №1 загуби сет, но стигна до победата с 6:2, 6:7 (5), 6:3, 6:4. 18-годишният хърватин, който е 178-и в ранглистата, игра лъвски и беше близо до сензация.

Десеткратният шампион загуби втория сет и изоставаше с пробив в третия, но стигна до обрата. В четвъртата част Ноле дръпна с 4:0 гейма, но се стигна до 5:4, след което на свой сервис затвори мача за 4 часа игра.
За пръв път от 2010 г. Ноле прекарва толкова много на корта в откриващата си среща. Той се нуждаеше от седем мачбола, за да елиминира квалификанта, който дебютира на турнир от Шлема.

Пред отпадане беше Андрей Рубльов (Рус, №5), но все пак успя да победи Тиаго Сейбот Вилд (Браз, №78) със 7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6 (10:6).

През нощта на корта излезе Вики Томова, която спори с Кайла Дей (САЩ). При мъжете тази нощ Григор Димитров излиза срещу Мартон Фучович (Унг).