Лудогорец прегази Черно море във Варна

Шампионът би с 4:1, надъха се за евромача с Мидтиланд

Лудогорец се разправи по безпардонен начин с Черно море при визитата си във Варна. Шампионът прегази „моряците“ с 4:1 на стадион „Тича” в последния си мач преди дуела с Мидтиланд от втория кръг на Шампионската лига.

Алекс Сантана вкара първия си гол в кариерата за разградмани в 5-та минута, а Матиас Курьор изравни резултата след 26 минути. Клаудиу Кешеру даде отново превес за гостите в 40-та минута, а през второто полувреме Жоржиньо (73) и Ихинио Марин в 87-ата оформиха крайния резултат във Варна – 4:1 за Лудогорец.

Успехът изпрати тима, ръководен от чеха Павел Върба на второто място във временното класиране, като „орлите” имат 6 точки след 3 кръга, една по-малко от ЦСКА (7), докато Черно море остава шести с четири пункта. Идната сряда деветкратният шампион на България посреща датския първенец Мидтиланд в мач от втория квалификационен кръг от Шампионската лига.