Лудогорец вдигна купата!

Разградчани спечелиха финала срещу ЦСКА 1948 с 3:1

Лудогорец спечели турнира Sesame Купа на България. Отборът на Ивайло Петев удари ЦСКА 1948 с 3:1 във финала на състезанието. Попаденията за „орлите“ вкараха бразилец и аржентинец, които се превърнаха в герои на двубоя – Кайо Видал (2) и Матиас Тисера.

Почетният гол за „червените“ беше дело на звездата Ивайло Чочев.

Видал откри още в осмата минута, а в края на полувремето крилото на „зелените“ удвои. Чочев върна един гол за тима от Бистрица, но в 81-ата минута Тисера сложи точка на спора. Така Лудогорец спечели за трети път купата, която е първа за клуба от 2014 г.

При пристигането на двата отбора на Националния стадион „Васил Левски“ се случи инцидент с автобуса на „червените“, който се удари в монумента, намиращ се точно пред сектор „А“ на съоръжението в центъра на София.

На трибуните на „Васил Левски“ се стекоха много малко фенове, което беляза нов антирекорд по посещаемост в мача за втория по значимост трофей в родния футбол. Предишният финал с най-малко зрители беше през 2008 година, когато Литекс и Черно море играха пред 2000 души.