„Левски“ спечели 6-а победа – 3:0 над „Черно море“ (видео)

„Левски“ постигна шеста победа във футболния шампионат – 3:0 срещу гостуващия „Черно море“ в предпоследния мач от 9-ия кръг.

„Сините“ решиха двубоя на ст. „Георги Аспарухов“ още в първото полувреме, когато Станислав Иванов (21-а мин.), Паулиньо (31-ва) и Найджъл Робърта (35-а) вкараха трите попадения.

Голове на Жоржиньо („Левски“) и Фахт Актау („Черно море“) пък бяха отменени заради засади, а гостите от Варна имаха и претенции за дузпа за игра с ръка на Мартин Райнов в края на първото полувреме.

В състава на „сините“ за първи път като титуляр от 11 месеца насам се появи исландският национал Холмар Ейолфсон, който се контузи тежщо именно в мач срещу „Черно море“ – във Варна за Купата на България, и претърпя операция на лявото коляно. Ейолфсон спешно замени контузилия се при загрявката Нуно Рейш.

По-рано днес „Дунав“ завърши 0:0 със „Славия като домакин. Утре от 20 ч. e последният мач от 9-ия кръг: „Берое“ – „Витоша“.