Кой печели столичните райони (пълен списък на новите кметове)

В 22 района на София избираха районен кмет на балотаж. Единствено “Банкя” и “Кремиковци” избраха кметове от раз. В Банкя Рангел Марков от ГЕРБ спечели първия тур, а в “Кремиковци” районен кмет стана независимата Лилия Донкова.  

Кандидатите на коалицията ГЕРБ-СДС победиха на балотажите за кметските постове в 11 столични района: Савина Савова във Възраждане, Теодор Петков – Витоша, Младен Младенов – Връбница, Иван Чакъров – Красна поляна, Димитър Димов – Надежда, Иван Божилов – Илинден, Ева Митова – Подуяне, Ивайло Цеков – Искър, Даниела Райчева – Нови Искър, Тодор Кръстев – Сердика и Милко Младенов – Люлин.

Демократична България спечели балотажите в 8 района: в Лозенец победител е Константин Павлов, в Оборище – Николай Александров, в Овча купел – Ангел Стефанов, в Красно село – Росина Станиславова, в Триадица – Димитър Божилов, в Средец – Трайчо Трайков, в Слатина – Георги Илиев, в Студентски – Петко Горанов.

БСП ще има кмет в район Изгрев – Делян Георгиев, в Младост победи независимият Стефан Стефанов, подкрепен от БСП.

Като независим спечели и Николай Гюров в Панчарево.

Резултати от балотажите при 100% обработени СИК протоколи в ОИК-София:

РАЙОН ИСКЪР – ГЕРБ

– Ивайло Елков Цеков (ГЕРБ-СДС) – 9368 гласа (46.13%);

– Борис Цветков Цветков (БСП) – 9254 гласа (45.56%);

РАЙОН ПОДУЯНЕ – ГЕРБ

– Ева Митова (ГЕРБ-СДС) – 11 678 гласа (53.07%);

– Веселин Жечев (БСП) – 8322 (37.82%);

РАЙОН ЛОЗЕНЕЦ – ДБ

– Константин Павлов (Демократична България) – 11 513 (56.85%);

– Любомир Дреков (ГЕРБ-СДС) – 7007 (34.60%);

РАЙОН НОВИ ИСКЪР – ГЕРБ

– Даниела Райчева (ГЕРБ-СДС)- 5589 (55.97%);

– Владислав Владимиров (България на гражданите) – 3954 (39.60%);

РАЙОН ВИТОША – ГЕРБ

– Теодор Петков (ГЕРБ-СДС) – 10 876 (50.47%);

– Христо Вълчанов (ДБ) – 8802 (40.84%);

РАЙОН МЛАДОСТ – НЕЗАВИСИМ

– Стефан Стефанов (независим) – 19 231 (55.55%);

– Мария Илиева (ГЕРБ-СДС) – 13 387 (38.67%);

РАЙОН ЛЮЛИН – ГЕРБ

– Милко Младенов (ГЕРБ-СДС) – 16 879 (49.51%);

– Мая Александрова (БСП) – 14 568 (42.73%);

РАЙОН СЕРДИКА – ГЕРБ

– Тодор Кръстев (ГЕРБ-СДС) – 7247 (53.24%);

– Янко Янков (БСП) – 4982 (36.60%);

РАЙОН ОБОРИЩЕ – ДБ

– Николай Александров (ДБ) – 5910 (50.92%);

– Петър Митев (ГЕРБ-СДС) – 4546 (39.17%);

РАЙОН ВЪЗРАЖДАНЕ – ГЕРБ

– Савина Савова (ГЕРБ-СДС) – 6068 (46.81%);

– Васил Кънев (ДБ) – 5651 (43.60%);

РАЙОН КРАСНА ПОЛЯНА – ГЕРБ

– Иван Чакъров (ГЕРБ-СДС) – 8291 (47.47%);

– Георги Миланов (независим) – 7725 (44.23%);

РАЙОН НАДЕЖДА – ГЕРБ

– Димитър Димов (ГЕРБ-СДС) – 10 324 (51.63%);

– Стоян Цветков (БСП) – 7818 (39.09%);

РАЙОН ИЛИНДЕН – ГЕРБ

– Иван Божилов (ГЕРБ-СДС) – 5445 (50.22%);

– Георги Томов (БСП) – 4485 (41.36%);

РАЙОН ПАНЧАРЕВО – НЕЗАВИСИМ

– Николай Гюров (независим) – 6048 (62.57%);

– Димитър Сичанов (ГЕРБ-СДС) – 3207 (33.18%);

РАЙОН ОВЧА КУПЕЛ – ДБ

– Ангел Стефанов (ДБ) – 10 345 (55.62%);

– Христина Семерджиева (ГЕРБ-СДС) – 6816 (36.65%);

РАЙОН КРАСНО СЕЛО – ДБ

– Росина Станиславова (ДБ) – 14 829 (50.34%);

– Христо Апостолов (ГЕРБ-СДС) – 11 585 (39.33%);

РАЙОН СЛАТИНА – ДБ

– Георги Илиев (ДБ) – 12 366 (51.62%);

– Наталия Стоянова (ГЕРБ-СДС) – 9614 (40.13%);

РАЙОН ВРЪБНИЦА – ГЕРБ

– Младен Младенов (ГЕРБ-СДС) – 6854 (48.42%);

– Владимир Петров (БСП) – 6056 (42.78%);

РАЙОН ТРИАДИЦА – ДБ

– Димитър Божилов (ДБ) – 13 387 (54.10%);

– Николай Терзиев (ГЕРБ-СДС) – 8761 (35.41%);

РАЙОН ИЗГРЕВ – БСП

– Делян Георгиев (БСП) – 5730 (51.32%);

– Цветомир Жеков (ГЕРБ-СДС) – 4440 (39.76%);

РАЙОН СТУДЕНТСКИ – ДБ

– Петко Горанов (ДБ) – 5602 (50.77%);

– Димитър Дилчев (ГЕРБ-СДС) – 4441 (40.24%);

РАЙОН СРЕДЕЦ – ДБ

– Трайчо Трайков (ДБ) – 6484 (54.21%);

– Любомир Ковачев (ГЕРБ-СДС) – 4135 (34.57%);

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *