Здравната работничка е нарушила медицинския стандарт „Спешна медицина“   Готови са резултатите от проверките във врачанската МБАЛ „Христо Ботев“-Враца, след като 43-годишна жена почина пред Спешното отделение на болницата, съобщиха от здравното министерство. Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ и РЗИ Враца извършиха проверка по случая и в Центъра за спешна медицинскаВиж още

Жена е починала след 40-минутно чакане да бъде приета в Спешното отделение на врачанската болница. Това съобщиха нейни близки. Жената е издъхнала, чакайки на инвалидна количка пред регистратурата пред очите на детето си. През това време мъжът, с когото живеела на семейни начала, се разправя със служителката. Тя първоначално питаВиж още