От ДБ поискаха оставката на ръководството на ВиК холдинга С лужебният премиер Андрей Гюров свиква днес работна среща с министъра на енергетиката Трайчо Трайков, министъра на икономиката и индустрията Ирина Щонова и министъра на регионалното развитие и благоустройството Ангелина Бонева, съобщи пресцентърът на Министерски съвет. Поводът са  множеството сигнали заВиж още

Как електрическите колебания водят до по-високи месечни сметки Все по-често потребители се питат защо разходите им за електроенергия растат, въпреки че не са променили начина, по който използват климатика си. Един от често подценяваните фактори е ниското напрежение в електрическата мрежа. Според експерти от специализирани платформи за сервиз и поддръжкаВиж още

Празниците през декември и студът пред януари са главните виновници В последните дни в социалните мрежи гъмжи от публикации за безумно високи сметки за ток. Оплакванията са от цялата страна, като става дума за фактурите за електроенергия, потребена през декември и януари. „Хора, само при мен ли стават тия “чудеса”Виж още

Три банкови сметки притежава председателят на ДПС-Ново начало Делян Пеевски, който е санкциониран за корупция от САЩ и Великобритания, става ясно от имуществената му декларация. Той държи в банки левове, евро и долари. На влог има 864 693 лева, 18 717 евро и 105 882 долара, които е еполучил отВиж още

Сметките за ток и парно за декември вече пристигат и социалните мрежи завряха от недоволство. Много хора се оплакват, че  сумите, които виждат във фактурите, надминават и най-лошите им очаквания. „За април – 55 лв. за ток, до октомври – по 90-100 лева, за ноември – 157 лв., а заВиж още

Секирата за отопляващите се на ток, е повече от сериозна Декемврийските сметки за ток, сурвакаха здраво потребителите малко след Нова година. Те се оказаха двойно по-високи от тези за ноември, който бе сравнително студен. Очевидно празничните дни добре са надули фактурите на потребителите, които са предпочели да останат по домоветеВиж още

Масово хората се жалят от високи сметки за ток след празниците. Читатели сигнализираха, че сумите за плащане са двойно по-високи, но потреблението им е с несъществена промяна, пише Telegraph.bg. На Станислав от София обичайната фактура за еленергия през зимните месеци е около 80 лева, но последната му набъбнала до 160 лв. Човекът споделя,Виж още

220 лева сметка за ноември получи семейство от София, при 100 лева фактура за същия месец през миналата година. След уж намалението на цената за новия отоплителен сезон абонати получиха двойни фактури за ноември спрямо миналата година Постъпиха множество сигнали, че абонати на столичната “Топлофикация” са получили нереално високи фактури,Виж още